Mustlastantsutrupp Maljarka tegutseb aastast 2006, alustasime Sansaaara stuudios toimuvatest Lehti Kostabi mustlastantsu töötubadest. Tegeleme vene mustlastantsuga. Tantsijaid ühendab armastus vene mustlasmuusika ja mustlaskultuuri vastu. Tantsutundides õpime tehnikat, erinevaid koreograafiaid, tantsijad saavad esinemiskogemust ning mustlasrolli sisse elada. Mõned korrad aastas on meil töötoad Lehti Kostabiga, kus keskendutakse just sellele, kuidas mustlased käituvad ja ennast väljendavad. Korra aastas toimub Haapsalus Lehti Kostabi mustlastantsijate laager, kus kohtuvad tantsijad mitmetest Eesti linnadest. Trupp tegutseb Tiigi seltsimajas ja Jakobi kultuurikojas.

Vene mustlastants ja kultuur oli ainult mustlastekeskne 18. sajandi lõpuni. Vene poeet Puškin kohtus rändavate mustlastega ning tõi nende kultuuri aadlikele lähemale. Edaspidi kutsus vene aristokraatia mustlaseid enda koosviibimistele esinema. Nõudlus mustlaskultuuri järgi tekitas konkurentsi ning kultuuri mitmekesistus, hakati võtma tantsutunde. Mustlastantsule on omane tempo kasvamine, finaal on reeglina väga kiire. Põhitöö on suurel seelikul ja randmeliigutustel, lisaks õlavärinatel, rõhklöökidel ja tempokamates kohtades ka hüpetel. Mustlastants on segu paljude kultuuride rahvatantudest. Mustlastantsu tantsitakse kingades või paljajalu.

Esineme meeleldi erinevatel suurematel üritustel ja ka erapidudel, hinnad kokkuleppel. Mustlastantsule lisaks on võimalik programmi kaasata ka mustlaslaulu.

Juhendaja Svetlana Zaikova õpetajateks on olnud Lehti Kostabi, Ilze Zarina ja Irina Lisovskaja.

Vaata rohkem ka meie Facebookist.

Advertisements
%d bloggers like this: